Βγαίνει το blanco από τα ρούχα?

Συζητήστε όσα δεν σχετίζονται με όλες τις παραπάνω κατηγορίες και παραθέστε ελεύθερα τις απόψεις σας για ό,τι επιθυμείτε
Απάντηση
atsa
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2016 2:13 am

Βγαίνει το blanco από τα ρούχα?

Δημοσίευση από atsa »

Ένα ξεφτέρι φίλος μου έριξε κατά λάθος το υγρό blanco πάνω μου (ανοιχτό!!!!!) και η μπλούζα έγινε χάλια.Προσπάθησα να την καθαρίσω με νερό επιτόπου αλλά δεν κατάφερα πολλά, μάλλον χειρότερα τα έκανα.Υπάρχει τρόπος να την πλύνω με κάποιο τρόπο ή να κάνω κάτι και να βγει?Δεν θα με ένοιαζε σε άλλη περίπτωση αλλά την αγαπώ αυτή τη μπλούζα και δεν θα ήθελα να την πετάξω στα σκουπίδια. :cry:
Κωνσταντίνα Π

Re: Βγαίνει το blanco από τα ρούχα?

Δημοσίευση από Κωνσταντίνα Π »

Έχω το ίδιο πρόβλημα, βρήκε κάποιος λύση ή πάει στα σκουπίδια το ρούχο;
ΜΑΡΑΚΙ

Re: Βγαίνει το blanco από τα ρούχα?

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΚΙ »

Κρίμα, είναι ότι χειρότερο το blanco στο ρούχο

Το καλύτερο είναι να μείνει μέχρι ξεραθεί, μετά το ξύνεις και φεύγει εντελώς ή αφήνει κάποιο σημάδι ίσως, που φεύγει λογικά με πλύσιμο

Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν από blanco σε blanco υπάρχει διαφορά λόγω σύστασης και δεν βγαίνουν όλα

Εγώ έτσι έχω αφαιρέσει blanco και ΄άλλους δύσκολους λεκέδες από τέτοια υλικά
Irene

Re: Βγαίνει το blanco από τα ρούχα?

Δημοσίευση από Irene »

δοκίμασε προσεκτικά να τρίψεις με λευκό ξύδι το σημείο που υπάρχει ο λεκές και αφησέ το έξω να στεγνώσει.. μετά πλύνε στο πλυντήριο στην υψηλότερη επιτρεπτή θερμοκρασία ώστε να μην χαλάσει το ρούχο.. αν είναι κάτι ακριβό, καλύτερα να το πας στο καθαριστήριο βέβαια.. γι' αυτό υπάρχουν κι αυτά, μην το διακινδυνεύσεις..
Απάντηση