Το άκρον άωτον της βλακείας

Συζητήστε όσα δεν σχετίζονται με όλες τις παραπάνω κατηγορίες και παραθέστε ελεύθερα τις απόψεις σας για ό,τι επιθυμείτε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
zofos
Junior Boarder
Junior Boarder
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 08, 2009 7:55 pm

Το άκρον άωτον της βλακείας

Δημοσίευση από zofos »

Εικόνα
Βλάκας είναι αυτός που έχει ένα χωράφι, το δίνει σε ένα Γερμανό, μετά ο ίδιος επιδοτεί τον Γερμανό.Μετά ο ίδιος αγοράζει το ρεύμα 5 φορές ακριβότερο από τον Γερμανό, για να έχει κέρδη ο Γερμανός… Αυτό είναι η λεγόμενη πράσινη ενέργεια και οι επενδύσεις των Γερμανών στα Φωτοβολταϊκά!
Άβαταρ μέλους
jimis
Senior Boarder
Senior Boarder
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2010 2:02 pm

Re: Το άκρον άωτον της βλακείας

Δημοσίευση από jimis »

Σωστός!!! Και αυτό δεν αφορά μόνο τους Γερμανούς αλλά τους περισσότερους δήθεν επενδυτές που υποτίθεται θα φέρουν τα ωραία τους λεφτά στην Ελλάδα. Όλοι αυτοί δεν σκοπεύουν να βάλουν το χέρι στην τσέπη αλλά ετοιμάζονται να μας έρθουν για να αξιοποιήσουν τις δικές μας ευρωπαϊκές επιδοτήσεις. Έτσι όμως επενδύω κι εγώ ρε παιδιά, δεν χρειάζεται να μου έρθει το κάθε λαμόγιο απέξω.. Πόσο μαλάκες ακόμα θα πιαστούμε οι Έλληνες;
Πάψε να προσδοκάς και θα έχεις τα πάντα.....
Άβαταρ μέλους
zofos
Junior Boarder
Junior Boarder
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 08, 2009 7:55 pm

Re: Το άκρον άωτον της βλακείας

Δημοσίευση από zofos »

Και βέβαια πρέπει να μιλήσουμε για τα καινούργια δεδομένα, μια και οι τύποι αυτοί που θρονιάστηκαν στο σβέρκο μας καθημερινά τα διαφοροποιούν.
Το καινούργιο λοιπόν είναι ότι και το χωράφι που υποτίθεται έχεις, δεν θα το έχεις. Διότι απλούστατα μπορεί να έχεις "τύποις" την κατοχή, αλλά όχι την κυριότητα!
Και φυσικά κάποια στιγμή, βάσει νέων διαμορφούμενων συνθηκών, δεν θάχεις ούτε την κατοχή. Όπως γίνεται φανερό, είμαστε στην αρχή διαμόρφωσης συνθηκών "φαρ ουέστ" και πάει λέγοντας!!!
Άβαταρ μέλους
Joker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ Φεβ 17, 2010 10:41 pm

Re: Το άκρον άωτον της βλακείας

Δημοσίευση από Joker »

jimis έγραψε:Πόσο μαλάκες ακόμα θα πιαστούμε οι Έλληνες;
Όσο επιτρέπουμε σε κατακάθια να κυβερνούν τη χώρα, πολύ φοβάμαι ότι αυτή την ερώτηση θα την κάνουμε ξανά και ξανά και ξανά και ξανά... :sad:

Παρατηρώ μια ησυχία τελευταία και δεν μου αρέσει, ειδικά μετά την τελευταία μικρού μεγέθους διαδήλωση. Ελπίζω να είναι η ησυχία πριν την καταιγίδα γιατί αν κάποιοι πίστεψαν ότι ο Παπαδήμος ή ο Σαμαράς θα σώσουν την Ελλάδα, καήκαμε.
Ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.
Απάντηση