Αν αυτή είναι η πρώτη σου επίσκεψη στην κοινότητα - forum του tempo.gr, θα πρέπει να εγγραφείς για να συμμετάσχεις στις συζητήσεις μας. Αφού το πράξεις, καλό είναι να αφιερώσεις λίγο χρόνο για να μάθεις ορισμένα πράγματα όσον αφορά τη λειτουργία της κοινότητάς μας, διαβάζοντας τους όρους χρήσης και το FAQ. Για οποιαδήποτε απορία σου, μη διστάσεις να ρωτήσεις.

Οι Ευρωπαίοι προτιμούν Firefox

Όλα όσα αφορούν το internet και τις περιηγήσεις μας

Οι Ευρωπαίοι προτιμούν Firefox

Δημοσίευσηαπό Joker » Σάβ Φεβ 19, 2011 12:55 am

Εικόνα

Πρώτος στις προτιμήσεις των Ευρωπαίων χρηστών του διαδικτύου είναι ο Firefox, συγκεντρώνοντας ποσοστό 38% τον μήνα Ιανουάριο, σύμφωνα με στοιχεία της εταιρείας στατιστικών «Statcounter».

Στη λίστα ακολουθούν ο Internet Explorer με 37%, ο Chrome με 15,5%, ο Safari με 5% και ο Opera με 4,5%.

Ο Firefox φαίνεται πως εκμεταλλεύτηκε τη μεγάλη πτώση του Internet Explorer, ο οποίος από το 45,5% βρέθηκε στο 37% μέσα σε διάστημα ενός έτους. Παράλληλα, μεγάλος κερδισμένος από την πτώση αυτή του Explorer είναι και ο Chrome, αφού ανέβηκε κατακόρυφα από το 6,5% που είχε τον Φεβρουάριο του 2010 στο 15,5%!

Τα ποσοστά χρήσης των browsers στην Ελλάδα τον Ιανουάριο 2011 έχουν ως εξής: Firefox 44%, Internet Explorer 33%, Chrome 19%, Safari 2% και Opera 2%.
Ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.
Άβαταρ μέλους
Joker
Moderator
Moderator

Re: Οι Ευρωπαίοι προτιμούν Firefox

Δημοσίευσηαπό petrosk » Δευτ Φεβ 21, 2011 6:37 pm

Καιρός να σταματήσει και το 37% να χρησιμοποιεί IE. Είναι ο χειρότερος περιηγητής ever!!

Κατά τη γνώμη μου, δώστε και μια ευκαιρία στον Chrome γιατί είναι ό,τι πιο γρήγορο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή (τον χρησιμοποιώ περίπου 6 μήνες και έχω δει τεράστια διαφορά). Καλός και ο Firefox αλλά ο Chrome με βόλεψε απίστευτα, αν και με χαλάει λίγο ότι είναι της Google.
Άβαταρ μέλους
petrosk
Junior Boarder
Junior Boarder

Δημοσίευσηαπό pit » Πέμ Απρ 12, 2012 9:42 am

Εγώ προτιμώ τον Chrome και σαν εναλλακτικό τον Firefox με τίποτε όμως τον Εxplorer.
pit
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό tsakali » Τρί Απρ 17, 2012 10:22 pm

+1 για τον Chrome!! Δεν συγκρίνεται σε ταχύτητα. :thumbup:
tsakali
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό sudoku » Παρ Φεβ 01, 2013 1:55 am

Πολύ γρήγορος, αν όχι ο γρηγορότερος αυτή τη στιγμή, είναι και ο IE 9.
Το ξέρω ότι δε λέει ο Internet Explorer (για να σας προλάβω) όμως η αλήθεια είναι ότι πάει σφαίρα η τελευταία έκδοση.

Ποιος είπε ότι καταργήθηκαν όλες οι κοινωνικές παροχές;
Τα δακρυγόνα είναι ακόμα δωρεάν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:
Άβαταρ μέλους
sudoku
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Επιστροφή στο Διαδίκτυο