Λιώνουν τα ακουστικά του iphone

Συζητήστε όσα δεν σχετίζονται με όλες τις παραπάνω κατηγορίες και παραθέστε ελεύθερα τις απόψεις σας για ό,τι επιθυμείτε
Απάντηση
yolo
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Αύγ 19, 2016 11:02 pm

Λιώνουν τα ακουστικά του iphone

Δημοσίευση από yolo »

Μετά από 3 περίπου χρόνια χρήσης, το πλαστικό των αυθεντικών ακουστικών της Apple έχει αρχίσει να γίνεται κολλώδες σαν να λιώνει. :sad: Δεν μου έχει τύχει ξανά και αναρωτιέμαι πόσο φτηνά υλικά μπορεί να χρησιμοποιούν για τα αξεσουάρ τους που έχουν ημερομηνία λήξης μικρότερη της πενταετίας; :evil: :evil: Έχει πάθει άλλος κανένας το ίδιο πράγμα ή εγώ είμαι ο γκαντέμης; :confused:
Άβαταρ μέλους
silvio
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2010 7:29 am

Re: Λιώνουν τα ακουστικά του iphone

Δημοσίευση από silvio »

Είναι γνωστό το πρόβλημα κάποιων ακουστικών της Apple γιατί είναι κατασκευασμένα από ανακυκλώσιμο υλικό και μερικές φορές το παθαίνουν κάποιοι.. Πρέπει να παίζουν ρόλο πιστεύω οι θερμοκρασίες φύλαξης ή κάτι τέτοιο. Προσπάθησε να μην τα αποθηκεύεις σε πολύ ζεστά μέρη, μπορεί να φταίει και αυτό. Είναι τα earpods ή παλιότερη έκδοση;
meniastrat
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Οκτ 04, 2016 9:38 pm

Re: Λιώνουν τα ακουστικά του iphone

Δημοσίευση από meniastrat »

Δεν είναι αυθεντικά, στα μαϊμού συμβαίνει αυτό.
Είχαν πέσει στα χέρια μου τέτοια και έπαθα το ίδιο.
Άβαταρ μέλους
kourkoumpinis
Junior Boarder
Junior Boarder
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2016 12:44 pm

Re: Λιώνουν τα ακουστικά του iphone

Δημοσίευση από kourkoumpinis »

στανταρ μαιμού παιδιά 100%
manolis

Re: Λιώνουν τα ακουστικά του iphone

Δημοσίευση από manolis »

Λοιπόν επειδή τυχαία είδα αυτή την ανάρτηση να επιβεβαιώσω κι εγώ ότι λιώνουν τα ρημαδοακουστικά της Apple μετά από ένα διάστημα. Γίνονται τσίχλα, κολλάνε από πάνω μέχρι κάτω και βασικά το πρόβλημα είναι στο καλώδιο.

Δεν ξέρω τι ακριβώς υλικό χρησιμοποιούν και αν είναι ανακυκλώσιμο αλλά είναι για πέταμα τα ακουστικά, δεν χρησιμοποιούνται. Βέβαια εδ΄ώ να πω ότι τα δικά μου τα έχω μερικά χρόνια και μάλλον οι περισσότεροι που δεν το έχουν πάθει είναι επειδή τους χάλασαν νωρίτερα. Θα είναι ίσως υπολογισμένα να κρατάνε 3-4 χρόνια και μετά παίρνεις καινούρια.

Για να μην έχετε αμφιβολία σχετικά με την αυθεντικότητα να σας πω ότι τα δικά μου είναι από τη συσκευασία που είχα αγοράσει το iphone. Πιο αυθεντικά δεν γίνεται δηλαδή. Μεγάλη απάτη.
Απάντηση