Οι πιο τρομακτικές ταινίες της δεκαετίας

Κουβεντιάζουμε για ταινίες και παραστάσεις που είδαμε, που θέλουμε να δούμε και γενικότερα για ό,τι σχετίζεται με τον κινηματογράφο και το θέατρο
Απάντηση
Roger
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Δεκ 21, 2016 12:06 pm

Οι πιο τρομακτικές ταινίες της δεκαετίας

Δημοσίευση από Roger »

Η λίστα δεν είναι δική μου αλλά συμφωνώ σε όλα με εξαίρεση μόνο το Conjuring που μετά από συζήτηση που είχα με φίλους απέφυγα να το δω προς το παρόν. Κάποια στιγμή ίσως το κάνω να μου φύγει η περιέργεια. Ενστάσεις και αντιπροτάσεις από κάτω παρακαλώ!

Το ορφανοτροφείο - 2007



Rec - 2007



The Mist -2007



Let the Right One In - 2008



Cabin in the woods - 2011



The Conjuring - 2013



Babadook - 2014



It Follows - 2014

Άβαταρ μέλους
jimis
Senior Boarder
Senior Boarder
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2010 2:02 pm

Re: Οι πιο τρομακτικές ταινίες της δεκαετίας

Δημοσίευση από jimis »

Roger έγραψε:Η λίστα δεν είναι δική μου αλλά συμφωνώ σε όλα με εξαίρεση μόνο το Conjuring που μετά από συζήτηση που είχα με φίλους απέφυγα να το δω προς το παρόν. Κάποια στιγμή ίσως το κάνω να μου φύγει η περιέργεια.
Δεν έχεις δει με λίγα λόγια μια από τις καλύτερες ταινίες τρόμου των τελευταίων ετών. Δεν καταλαβαίνω το λόγο. Να το δεις άμεσα μαζί με το the conjuring 2 που είναι καλύτερο. Ξαναλέω: Άμεσα!!! :yes:
Πάψε να προσδοκάς και θα έχεις τα πάντα.....
Επισκέπτης

Re: Οι πιο τρομακτικές ταινίες της δεκαετίας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλα το the ring που βγαινει το κοριτσακι απο το πηγαδι δεν παλευεται, στο σινεμα το βλεπαμε παρεα και κρυβομασταν :). επισης κλασσικο και ασυναγωνιστο ο εξορκιστης η σκηνη που κατεβαινει το δαιμονισμενο κοριτσακι αναποδα τις σκαλες και φτυνει αιμα πιστευω πρεπει να του πηρε πολυ σκεψη του σκηνοθετη. Λεγανε μαλιστα και δε νομιζω να ηταν διαφημιστικο κολπο οτι ειχαν παθει ανακοπη καμια 8 ατομα μεσα στο κινηματογραφο στην αμερικη οταν ειχε βγει!
Άβαταρ μέλους
EleniMark
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιουν 05, 2020 1:40 pm

Re: Οι πιο τρομακτικές ταινίες της δεκαετίας

Δημοσίευση από EleniMark »

To The Mist δεν εχει κατι να σε τρομαξει, ωραια πλοκη και σκληρο τέλος αλλα δεν τρομαζεις. Τελευταια 10 ετια δεν εχω δεις κατι δυνατο, ειναι το κλασσικο jump and scare να σε φοβησουν απο σκηνη σε σκηνη με κατι ξαφνικο και επισης χωρις νοημα, το παραφυσικο να σ ακολουθει και αλλα τετοια.
2 ταινιες θεωρω κορυφαιες αλλα παλιες. το The Exorcist ειδικα η σκηνη που κατεβαινει αναποδα τις σκαλες, πραγματικα για πιο λογο να την σκεφτει καποιος, ακομα και τωρα να τη δω θα μου σηκωθει η τριχα. Οπως και το The Ring , αυτες ειναι ταινιες που θα σας αφησουν αγρυπνους!
ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 21, 2020 11:47 pm

Re: Οι πιο τρομακτικές ταινίες της δεκαετίας

Δημοσίευση από ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ »

Ωραιο θεμα! Όντως το conjuring ανήκει σε αυτην την λίστα. Εγώ θα προσέθετα το σχεδόν άγνωστο "somnia".
Απάντηση