Αν αυτή είναι η πρώτη σου επίσκεψη στην κοινότητα - forum του tempo.gr, θα πρέπει να εγγραφείς για να συμμετάσχεις στις συζητήσεις μας. Αφού το πράξεις, καλό είναι να αφιερώσεις λίγο χρόνο για να μάθεις ορισμένα πράγματα όσον αφορά τη λειτουργία της κοινότητάς μας, διαβάζοντας τους όρους χρήσης και το FAQ. Για οποιαδήποτε απορία σου, μη διστάσεις να ρωτήσεις.

Υπάρχουν εναλλακτικά του Google Adsense;

Υπάρχουν εναλλακτικά του Google Adsense;

Δημοσίευσηαπό jimis » Σάβ Νοέμ 27, 2010 12:15 am

Έφαγα μια γερή κρυάδα σήμερα από τη Google που μου διέκοψε ξαφνικά το Adsense χωρίς λόγο και αιτία!!!! Οι τύποι μου έστειλαν ένα από τα γνωστά αινιγματικά mails και δεν μπαίνουν καν στον κόπο να μου εξηγήσουν τι έκανα λάθος ή για ποιο λόγο με έκοψαν, άσε που μου έφαγαν και τα λεφτά που είχαν συγκεντρωθεί. Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟΙ!!!

Επειδή έχει παραγίνει το θέμα με δαύτους μήπως ξέρει κάποιος καλό εναλλακτικό να βάλω στο website μου; Κάτι που να πληρώνει όμως για να μη διαφημίζω τσάμπα..
Πάψε να προσδοκάς και θα έχεις τα πάντα.....
Άβαταρ μέλους
jimis
Senior Boarder
Senior Boarder

Re: Υπάρχουν εναλλακτικά του Google Adsense;

Δημοσίευσηαπό Joker » Σάβ Νοέμ 27, 2010 2:39 am

Μακράν το καλύτερο εναλλακτικό αυτή τη στιγμή είναι το Smowtion. Έχει αρκετά καλή απόδοση και δεν θα έχεις πρόβλημα με τα χρήματα. Το καλό είναι ότι έχει τεράστια ποικιλία διαφημίσεων και είναι στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ!! Δεν το γνωρίζουν πολλοί αλλά αξίζει. Το προτείνω και σε συνδυασμό με το Adsense για όποιον ενδιαφέρεται.

Αν θέλεις τώρα κάτι σε affiliate υπάρχει η Linkwise και είναι επίσης αξιόπιστη. Μάλιστα πρόκειται για ελληνική εταιρεία, οπότε ένας λόγος παραπάνω. Επειδή όμως είναι affiliate πρέπει να έχει μια κάποια επισκεψιμότητα η σελίδα σου για να βγάλεις καλά λεφτά, αλλιώς τα έσοδά σου δεν θα είναι πολύ μεγάλα.

Για μένα, δοκίμασε και τις δύο εταιρείες!
Ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.
Άβαταρ μέλους
Joker
Moderator
Moderator

Δημοσίευσηαπό sotos13 » Παρ Σεπ 30, 2011 9:13 pm

Μην πλησιάζετε καθόλου τη linkwise, με πιο απαράδεκτη affiliate εταιρεία δεν έχω συνεργαστεί ξανά. Σε blog που έχω με αρκετά καλή επισκεψιμότητα (περίπου 30.000 unique visitors το μήνα), παρά τις χιλιάδες προβολές των banners τους και τα εκατοντάδες κλικς, δεν πλήρωναν ούτε καν 20 ευρώ το 6μηνο. Μου είχε κάνει πραγματικά πολύ μεγάλη εντύπωση αυτό και έκανα ένα μικρό πείραμα. Σε κάτι διαφημιστικά banners που είχα βάλει και προωθούσαν έναν από τους γνωστούς διαγωνισμούς με sms, έστειλα από τρία διαφορετικά κινητά μήνυμα συμμετοχής (χρεώθηκα δηλαδή κι από πάνω!) και προς μεγάλη μου έκπληξη δεν είχα καμία απολύτως καταγραφή στα στατιστικά μου. Δοκίμασα το ίδιο ακριβώς πράγμα μερικές μέρες αργότερα μήπως και ήταν κάτι τυχαίο λόγω τεχνικού προβλήματος και... μαντέψτε: Πάλι τίποτα!!! Μόνο αραιά και που λάμβανα κάνα mail για κάποια πώληση αλλά απ' ότι κατάλαβα μου έστελναν ελεγχόμενα όποτε ήθελαν εκείνοι με αποτέλεσμα οι κύριοι να κερδίζουν κανονικά χρήματα και εγώ που πρόσφερα το χώρο να παίρνω κάτι ψίχουλα. Για μένα οι ελληνικές affiliates εταιρείες είναι της πλάκας (συγνώμη αν υπάρχει κάποια καλή που δεν ξέρω και την αδικώ) και δεν αξίζει με τίποτα να δεσμεύσεις τον χώρο σου απ' τη στιγμή που δεν υπάρχει κάποιος σίγουρος τρόπος να διαπιστώσεις αν όντως πραγματοποιούνται πωλήσεις. Καλύτερα δηλαδή να μην έχω καθόλου banners παρά να κάθομαι να ασχολούμαι και να χαλάω χρόνο για φραγκοδίφραγκα επειδή το θέλουν κάποιοι πονηροί. :angry:
sotos13
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό agrioulis22 » Τετ Οκτ 03, 2012 8:21 pm

Microsoft Adcenter εναλακτικό να ξέρεις
Η προσωπική μου ιστοσελίδα είναι το: http://bet123.org
agrioulis22
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό webranger » Κυρ Δεκ 28, 2014 8:08 pm

sotos13 έγραψε:Μην πλησιάζετε καθόλου τη linkwise, με πιο απαράδεκτη affiliate εταιρεία δεν έχω συνεργαστεί ξανά. Σε blog που έχω με αρκετά καλή επισκεψιμότητα (περίπου 30.000 unique visitors το μήνα), παρά τις χιλιάδες προβολές των banners τους και τα εκατοντάδες κλικς, δεν πλήρωναν ούτε καν 20 ευρώ το 6μηνο. Μου είχε κάνει πραγματικά πολύ μεγάλη εντύπωση αυτό και έκανα ένα μικρό πείραμα. Σε κάτι διαφημιστικά banners που είχα βάλει και προωθούσαν έναν από τους γνωστούς διαγωνισμούς με sms, έστειλα από τρία διαφορετικά κινητά μήνυμα συμμετοχής (χρεώθηκα δηλαδή κι από πάνω!) και προς μεγάλη μου έκπληξη δεν είχα καμία απολύτως καταγραφή στα στατιστικά μου. Δοκίμασα το ίδιο ακριβώς πράγμα μερικές μέρες αργότερα μήπως και ήταν κάτι τυχαίο λόγω τεχνικού προβλήματος και... μαντέψτε: Πάλι τίποτα!!! Μόνο αραιά και που λάμβανα κάνα mail για κάποια πώληση αλλά απ' ότι κατάλαβα μου έστελναν ελεγχόμενα όποτε ήθελαν εκείνοι με αποτέλεσμα οι κύριοι να κερδίζουν κανονικά χρήματα και εγώ που πρόσφερα το χώρο να παίρνω κάτι ψίχουλα. Για μένα οι ελληνικές affiliates εταιρείες είναι της πλάκας (συγνώμη αν υπάρχει κάποια καλή που δεν ξέρω και την αδικώ) και δεν αξίζει με τίποτα να δεσμεύσεις τον χώρο σου απ' τη στιγμή που δεν υπάρχει κάποιος σίγουρος τρόπος να διαπιστώσεις αν όντως πραγματοποιούνται πωλήσεις. Καλύτερα δηλαδή να μην έχω καθόλου banners παρά να κάθομαι να ασχολούμαι και να χαλάω χρόνο για φραγκοδίφραγκα επειδή το θέλουν κάποιοι πονηροί. :angry:

Απάτη εντελώς οι εταιρείες αυτες παιδιά.Δεν έχω ιδεα τι γίνεται στο εξωτερικό αλλά εδώ στην Ελλάδα δεν έχω γνωρίσει ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ που να έχει βγάλει λεφτά δουλεύοντας με affiliates.Συμφωνώ κι εγώ ότι καλύτερα τελικά είναι να μην έχεις καθόλου διαφημιστικά ή να βάλεις του σουβλατζή της γειτονιάς στην τελική αντί να γεμίζεις το blog σου άχρηστες διαφημίσεις χωρίς καμία ανταπόδοση.
webranger
Fresh Boarder
Fresh Boarder

• Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο Χώρος Διαχειριστών-Συντονιστών (prive)