Πρόβλημα με αναγόμωση μελανιών

Συζητήστε όσα δεν σχετίζονται με όλες τις παραπάνω κατηγορίες και παραθέστε ελεύθερα τις απόψεις σας για ό,τι επιθυμείτε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
lily
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2010 5:16 pm

Πρόβλημα με αναγόμωση μελανιών

Δημοσίευση από lily »

Χθες τελείωσαν τα μελάνια του εκτυπωτή μου και επειδή κοίταξα τις τιμές και έπρεπε να πληρώσω 60-70 ευρώ για να αγοράσω καινούρια δοκίμασα τη λύση της αναγόμωσης που μου κόστισε μόνο 20 ευρώπουλα για 2 δοχεία της HP. Το ένα ήταν τρίχρωμο και το άλλο φωτογραφικό. Δυστυχώς όμως με τα δυο μελάνια πάνω εξακολουθεί να ανάβει κόκκινο λαμπάκι στον εκτυπωτή και δεν τυπώνει. Όταν βγάζω το τρίχρωμο μελάνι τυπώνει κανονικά αλλά μόνο ασπρόμαυρα ενώ όταν το αφαιρώ και αφήνω πάνω μόνο το φωτογραφικό τζίφος. Τι μπορεί να συμβαίνει, ξέρει κανείς;
Άβαταρ μέλους
jimis
Senior Boarder
Senior Boarder
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2010 2:02 pm

Re: Πρόβλημα με αναγόμωση μελανιών

Δημοσίευση από jimis »

Δυστυχώς αυτά έχει καμιά φορά η αναγόμωση. Το μελάνι μπορεί να γεμίζει ξανά αλλά η πλακέτα που έχει πάνω παραμένει ίδια και άρα ο εκτυπωτής πιθανόν θεωρεί ότι είναι άδειο το δοχείο. Πήγαινέ το πίσω να στο δουν αυτοί που στο γέμισαν αλλά μάλλον δεν γλιτώνεις το καινούριο..
Πάψε να προσδοκάς και θα έχεις τα πάντα.....
minimal
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Αύγ 10, 2016 4:49 pm

Re: Πρόβλημα με αναγόμωση μελανιών

Δημοσίευση από minimal »

Γελάω (ενώ θα έπρεπε να κλαίω) γιατί με την αναγόμωση έχω πετάξει στα σκουπίδια τρεις εκτυπωτές τα τελευταία χρόνια. Κυνηγάμε όλοι να γλιτώσουμε 10-15 ευρώ και τελικά παθαίνουμε ζημιές με πολλαπλάσιο κόστος αλλά δεν βάζουμε μυαλό. :sad:
Απάντηση