Ποιο antivirus είναι καλύτερο;

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
User avatar
Stamatis
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 2
Joined: 03 Apr 2011, 21:56

Ποιο antivirus είναι καλύτερο;

Post by Stamatis »

Καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω!

Ο υπολογιστής μου συμπεριφέρεται κάπως περίεργα τελευταία και επειδή δεν έχω κάποιο antivirus εγκατεστημένο ψάχνω να βρω ένα καλό για να βάλω. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο αποτελεσματικό και δωρεάν; Κυκλοφορούν διάφορα απ' ότι είδα άλλα δεν ξέρω τι να επιλέξω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Image
User avatar
Dark Lord
Moderator
Moderator
Posts: 140
Joined: 03 Apr 2011, 23:21

Re: Ποιο antivirus είναι καλύτερο;

Post by Dark Lord »

Χωρίς antivirus είναι λογικό ο υπολογιστής σου να αρχίσει να σου κάνει «περίεργα». Δοκίμασε το avast από τα δωρεάν, είναι πολύ καλό. Αν τώρα θέλεις να πληρώσεις κάποια λίγα χρήματα αλλά να έχεις υψηλότερου επιπέδου ασφάλεια, σου προτείνω να πας με κλειστά μάτια για NOD32. Για μένα είναι το νούμερο 1.
User avatar
Alf
Advanced Member
Advanced Member
Posts: 125
Joined: 31 Mar 2011, 00:54

Re: Ποιο antivirus είναι καλύτερο;

Post by Alf »

Δεν έχεις antivirus και σερφάρεις ξέγνοιαστος στο internet;;; :omg: Είναι πανεύκολο να έχεις κολλήσει οποιοδήποτε trojan από κάποιο site, δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα. Και πολύ το καθυστέρησες.

Πέρα από το αρκετά καλό avast, υπάρχει και η σταθερή αξία των δωρεάν antivirus, που λέγεται avg. Για ρίξε μια ματιά και σ' αυτό σε συμβουλεύω. Εγώ πριν βάλω εμπορικό αντιΐκό αυτό είχα για χρόνια και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.
User avatar
Griniaris
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 19
Joined: 19 Apr 2011, 00:04

Re: Ποιο antivirus είναι καλύτερο;

Post by Griniaris »

Norton παιδιά. Κάποιοι λένε ότι δεν είναι τόσο ελαφρύ αλλά σημασία έχει ότι παρέχει την μεγαλύτερη ασφάλεια διαχρονικά. Σας πληροφορώ ότι είναι το μόνο software που αγοράζω εδώ και 10 χρόνια και δεν το έχω μετανιώσει. Η ασφάλεια των δεδομένων είναι το παν.
User avatar
Armodios
Junior Member
Junior Member
Posts: 22
Joined: 05 May 2011, 21:43

Re: Ποιο antivirus είναι καλύτερο;

Post by Armodios »

+1 για NOD32. Το πιο αποτελεσματικό και πούπουλο για τον υπολογιστή.
Smile at life to be happy! :-)
User avatar
Takis
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 4
Joined: 17 May 2011, 11:10

Re: Ποιο antivirus είναι καλύτερο;

Post by Takis »

Προτείνω και το Avira: http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus

Το είχα πιο παλιά και χωρίς να έχει πολλά φρου-φρου και αρώματα, έκανε μια χαρά τη δουλειά του. Δωρεάν είναι και αυτό.
User avatar
Stamatis
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 2
Joined: 03 Apr 2011, 21:56

Re: Ποιο antivirus είναι καλύτερο;

Post by Stamatis »

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια όλους. Έβαλα το avast και βρήκε διάφορα στον υπολογιστή μετά από έναν πλήρες έλεγχο. Τελικά χωρίς antivirus δεν είναι να μένεις ούτε λεπτό.
Image
User avatar
Duke
Junior Member
Junior Member
Posts: 58
Joined: 10 Apr 2011, 16:11

Re: Ποιο antivirus είναι καλύτερο;

Post by Duke »

Avira έχω κι εγώ και είμαι πολύ ικανοποιημένος, έχω ξενοιάσει. Το avira το είχα δοκιμάσει κάποια στιγμή αλλά μου έσπαγε τα νεύρα γιατί πέταγε κάθε λίγο και λιγάκι popups.

Από τα commercial, δεν νομίζω ότι υπάρχει αυτή τη στιγμή κάτι καλύτερο από το NOD32.
Post Reply