Dell streak 7

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
akis2121
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 5
Joined: 18 Nov 2011, 20:34

Dell streak 7

Post by akis2121 »

Παιδια αγορασα το dell streak 7 καινουργιο σε προσφορα 240 ευρο και το περιμενω Δευτερα...............θεωρειτε οτι εκανα καλη αγορα?????? Θελω να ακουσω γνωμες.......καθε γνωμη δεκτη!!!!
User avatar
Dark Lord
Moderator
Moderator
Posts: 140
Joined: 03 Apr 2011, 23:21

Re: Dell streak 7

Post by Dark Lord »

Τα μόνα αρνητικά που έχω εντοπίσει για τη συγκεκριμένη συσκευή είναι ότι α) έχει λειτουργικό Android 2.2 και όχι Honeycomb, β) η χαμηλή ανάλυσή του εν συγκρίσει με άλλα tablets. Για τα λεφτά που έδωσες πάντως είναι πολύ καλή η αγορά. Από που το πήρες τόσο φθηνά;
akis2121
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 5
Joined: 18 Nov 2011, 20:34

Re: Dell streak 7

Post by akis2121 »

Γεια σου φιλε.......το πηρα απο το e-shop.......προσφορα απο 399 ευρο 240.......σε 3 μερες εξαφανιστηκε!!!!!χαχα.....σε ευχαριστω για τη γνωμη σου αλλα οσον αφορα το firmware,,,,,εχει βγει update πριν ενα μηνα δες εδω http://mobileupdate.dell.com/?version=GLUNB1A334430 ......και απο οτι λενε στα αμερικανικα φορουμ πεταει!!!!!!
User avatar
Duke
Junior Member
Junior Member
Posts: 58
Joined: 10 Apr 2011, 16:11

Re: Dell streak 7

Post by Duke »

Καλορίζικο!!! Δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου το συγκεκριμένο αλλά έχω ακούσει καλά λόγια. Σε αυτή την τιμή μπορεί να το έπαιρνα κι εγώ για τον αδερφό μου που ψάχνει ένα καλό και φθηνό αλλά δεν τον πήρα χαμπάρι (δεν μου στείλανε και κάνα newsletter οι μπαγάσηδες).

Προσωπικά πάντως δεν μπορώ με κάτι λιγότερο από 10άρα οθόνη γιατί το tablet το χρησιμοποιώ πολύ για διάβασμα περιοδικών και εφημερίδων στο κρεβάτι. Νομίζω ότι για τη δουλειά αυτή οι 7 ίντσες είναι λίγες.
User avatar
Armodios
Junior Member
Junior Member
Posts: 22
Joined: 05 May 2011, 21:43

Re: Dell streak 7

Post by Armodios »

Καλούτσικο το streak 7 αλλά τα τρώει τα κολλήματά του. Ελπίζω να έχεις γερά νεύρα γιατί δεν υπακούει πάντα πολύ γρήγορα σε αυτό που θέλεις να κάνεις. Με 240 ευρωπουλάκια βέβαια δεν νομίζω ότι παίρνεις τίποτα καλύτερο.
Smile at life to be happy! :-)
akis2121
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 5
Joined: 18 Nov 2011, 20:34

Re: Dell streak 7

Post by akis2121 »

armodie........ρε φιλε πες μου κατι αφου το ξερεις το μηχανημα......εχει ελληνικο μενου ετσι??......γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα αυτη τη πληροφορια!!!!
akis2121
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 5
Joined: 18 Nov 2011, 20:34

Re: Dell streak 7

Post by akis2121 »

Επισης armodie.......το εχεις δει με froyo η με honeycomb.....σε ρωταω γιατι το εχω διαβασει και εγω για την αργη ανταποκριση σε αμερικανικα σιτε αλλα οσο ειχε για firmware froyo με το honeycomb λενε πεταει!!!ετσι λενε τουλαχιστον!!!!
User avatar
Armodios
Junior Member
Junior Member
Posts: 22
Joined: 05 May 2011, 21:43

Re: Dell streak 7

Post by Armodios »

Μπορεί όντως με honeycomb να μην αντιμετωπίζει τέτοια προβλήματα όπως λες, δεν το ξέρω. Εγώ με Froyo το έχω δει και δεν μου έκανε την καλύτερη εντύπωση σε αυτόν τον τομέα. Τέλος πάντων όταν το παραλάβεις ενημέρωσε κι εμάς για τις εντυπώσεις σου για να ξέρει όποιος άλλος θελήσει να το αγοράσει.

Λύσε μου και μια απορία αν θέλεις: Το πήρες ολοκαίνουριο ή από το stock house που έχει το e-shop; Γιατί αυτή η τιμή δεν υπάρχει πουθενά στην αγορά.
Smile at life to be happy! :-)
akis2121
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 5
Joined: 18 Nov 2011, 20:34

Re: Dell streak 7

Post by akis2121 »

Tο πηρα ολοκαινουργιο με 40% εκπτωση.......399 ελεγε αρχικη τιμη............η προσφορα κρατησε 3 μερες και στη συνεχεια το προιον εξαντληθηκε.......εγω το θεωρησα ευκαιρια βασικα για τους εξης λογους: δυπυρηνος επεξεργαστης nvidia tegra , γυαλυνη οθονη , αναβαθμιση λογισμικου σε honeycomb , 1,3 mp μπροστα καμερα και 5 mp πισω , μνημη 16 gb , gps κ.α με μια λεξη πολυ εξελιγμενο και παραπανω απο value for money σε αυτη τη τιμη βεβαια......μαλλον και διαφοροι αλλοι το θεωρησαν ευκαιρια για να το εξαντλησουν!!!!
Post Reply