Έγιναν όλα τα καταστήματα της Vodafone Franchise;

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
User avatar
Armodios
Junior Member
Junior Member
Posts: 22
Joined: 05 May 2011, 21:43

Έγιναν όλα τα καταστήματα της Vodafone Franchise;

Post by Armodios »

Τι έχει γίνει με τη Vodafone ρε παιδιά; Έχω την εντύπωση ότι όλα τα καταστήματά της έχουν αγοραστεί από ιδιώτες και έχουν γίνει Franchise!! Πάει για φούντο η εταιρεία;
Smile at life to be happy! :-)
User avatar
Dark Lord
Moderator
Moderator
Posts: 140
Joined: 03 Apr 2011, 23:21

Re: Έγιναν όλα τα καταστήματα της Vodafone Franchise;

Post by Dark Lord »

Και πολύ κράτησε. Ήταν οργιώδες το "πάρτι" των golden boys και των καρεκλοκένταυρων εκεί μέσα τόσα χρόνια. Ένας δούλευε και 45 τα έξυναν και εισπράττανε τα χοντρά πακέτα. Τώρα με την κρίση πάνε αυτά.
bob
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 1
Joined: 09 Jan 2012, 19:12

Re: Έγιναν όλα τα καταστήματα της Vodafone Franchise;

Post by bob »

Καμία σχέση φίλοι μου. Απλά η Voda άλλαξε πολιτική, δεν είναι θέμα κρίσης ή φτώχειας. Η μετατροπή των ιδιόκτητων καταστημάτων σε franchise σχεδιαζόταν 3-4 χρόνια πριν και σιγά-σιγά υλοποιήθηκε. Ο λόγος; Πολύ απλά είδαν ότι δεν είχαν τίποτα να κερδίσουν από τα καταστήματα τα οποία έτσι κι αλλιώς είχαν περισσότερο σαν βιτρίνα. Οι συνδεσούλες είναι το θέμα και αυτές μια χαρά τις κάνουν οι ιδιώτες. Και είναι πολύ πιο αποτελεσματικοί μάλιστα από τους δημοσίους υπαλλήλους που είχαν μαζευτεί στα ιδιόκτητα.
User avatar
Quicksilver
Moderator
Moderator
Posts: 117
Joined: 01 Apr 2011, 21:29

Re: Έγιναν όλα τα καταστήματα της Vodafone Franchise;

Post by Quicksilver »

Επειδή ξέρω αρκετά καλά κάποια πράγματα για το θέμα και την κατάσταση που επικρατεί και επικρατούσε στα καταστήματα Vodafone, θεωρώ ότι κάνεις πολύ μεγάλο λάθος. Η εξυπηρέτηση και η αποτελεσματικότητα ήταν πάντα σε υψηλότερα επίπεδα στα ιδιόκτητα παρά στα franchise. Απλά έκριναν ότι μπορούν μια χαρά να αυξήσουν τα κέρδη τους βάζοντας τους ιδιώτες να τρέχουν σαν τρελούς στο δικό τους μαγαζί γλιτώνοντας και από τα τεράστια λειτουργικά έξοδα.

Δημοσίους υπαλλήλους πάντως δεν τους λες τους υπαλλήλους στα ιδιόκτητα. Όσα πληρώνονταν, τα δούλευαν μέχρι τελευταίου ευρώ και με το παραπάνω. Τα ίδρωναν κυριολεκτικά! Και μιλάω μόνο για καταστήματα και όχι για τα κεντρικά, όπου εκεί θα συμφωνήσω πολύ ευχαρίστως με τα περί δημοσίων υπαλλήλων που λες για ορισμένες περιπτώσεις. Όχι ότι εκεί είναι όλοι αραχτοί, αλλά είναι αλήθεια ότι υπάρχουν πολλά βύσματα και ακόμα περισσότεροι βολεμένοι.

Αυτά για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους και να μη γράφουμε ανακρίβειες.
User avatar
Dark Lord
Moderator
Moderator
Posts: 140
Joined: 03 Apr 2011, 23:21

Re: Έγιναν όλα τα καταστήματα της Vodafone Franchise;

Post by Dark Lord »

Πάντως εγώ πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα βάλει λουκέτο στην Ελλάδα. Οι υπηρεσίες της είναι απίστευτα προβληματικές και βρίσκεται σε φθίνουσα πορεία έχοντας χάσει πολύ κόσμο από την Cosmote.
User avatar
Alf
Advanced Member
Advanced Member
Posts: 125
Joined: 31 Mar 2011, 00:54

Re: Έγιναν όλα τα καταστήματα της Vodafone Franchise;

Post by Alf »

Dark Lord wrote:Πάντως εγώ πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα βάλει λουκέτο στην Ελλάδα. Οι υπηρεσίες της είναι απίστευτα προβληματικές και βρίσκεται σε φθίνουσα πορεία έχοντας χάσει πολύ κόσμο από την Cosmote.
Κρίμα για τους εργαζομένους που θα πληρώσουν και πάλι το μάρμαρο.
User avatar
Duke
Junior Member
Junior Member
Posts: 58
Joined: 10 Apr 2011, 16:11

Re: Έγιναν όλα τα καταστήματα της Vodafone Franchise;

Post by Duke »

Στο κέντρο της Αθήνας νομίζω ότι έχει κρατήσει τα καταστήματά της. Πρέπει τα περισσότερα να είναι ιδιόκτητα.
User avatar
Dark Lord
Moderator
Moderator
Posts: 140
Joined: 03 Apr 2011, 23:21

Re: Έγιναν όλα τα καταστήματα της Vodafone Franchise;

Post by Dark Lord »

Όχι Duke, μόνο της Ακαδημίας είναι ιδιόκτητο πλέον. Τουλάχιστον έτσι ήταν τα πράγματα μέχρι πριν 3-4 μήνες, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία. Όλα τα άλλα καταστήματα του κέντρου έχουν πουληθεί.
Post Reply