Ερωτήσεις πιστοποίησης

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
User avatar
captaincooper
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 2
Joined: 01 Nov 2012, 13:28

Ερωτήσεις πιστοποίησης

Post by captaincooper »

Καλημέρα σε όλους!!

Ψάχνω να βρω τις ερωτήσεις πιστοποίησης για την ειδικότητα του Web Designer-Developer (ΙΕΚ).

Έχω γυρίσει τον κόσμο ανάποδα αλλά μάταια παιδιά, δεν έχω βγάλει καμία άκρη προς το παρόν. :weep:

Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω; Μπορεί να βοηθήσει;
User avatar
Quicksilver
Moderator
Moderator
Posts: 117
Joined: 01 Apr 2011, 21:29

Re: Ερωτήσεις πιστοποίησης

Post by Quicksilver »

Δεν τις έχουν στο ΙΕΚ σου; Σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο είσαι;
pozerboy
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 5
Joined: 08 Jan 2013, 23:29

Re: Ερωτήσεις πιστοποίησης

Post by pozerboy »

Αν δεν τις βρήκες ακόμα μπορείς να τις πάρεις από την ιστοσελίδα του Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π (http://www.eoppep.gr) όπου υπάρχουν συγκεντρωμένες οι ερωτήσεις όλων των ειδικοτήτων.

Αυτό είναι το link με τον κανονισμό κατάρτισης και τις ερωτήσεις πιστοποίησης της δικής σου ειδικότητας:
http://www.eoppep.gr/phocadownload/regu ... DEVELO.pdf

Καλό διάβασμα και καλή επιτυχία!
G-papad
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 1
Joined: 05 Jul 2013, 15:10

Re: Ερωτήσεις πιστοποίησης

Post by G-papad »

Εντάξει παιδιά με τις ερωτήσεις αλλά τις απαντήσεις τις έχει μήπως κανείς?
Κυκλοφορούν διάφορα βιβλία για άλλες ειδικότητες με όλες τις ερωτήσεις-απαντήσεις αλλά για τη δική μας ειδικότητα δεν υπάρχει τίποτα.
Αν ξέρετε κάτι ή αν τις έχετε βρει από κάπου ενημερώστε μας κι εμάς γιατί πως θα διαβάσουμε???

Και μια απορία: Πότε δίνουμε πιστοποίηση όσοι τελειώσαμε φέτος? Δεκέμβρη ή του χρόνου?
User avatar
captaincooper
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 2
Joined: 01 Nov 2012, 13:28

Re: Ερωτήσεις πιστοποίησης

Post by captaincooper »

Τις ερωτήσεις τις βρήκα από τον ΕΟΠΠΕΠ αλλά είναι πολλές για να κάτσω και να τις ψάξω μόνος μου, αφήστε που είναι ρίσκο να το κάνω γιατί που ξέρω αν θα είναι όντως σωστές;

Έφαγα τον κόσμο, πήγα παντού, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει τίποτα. Όλοι μου λένε ότι είναι καινούρια ειδικότητα και μάλλον δεν υπάρχουν. Μέχρι και στις εκδόσεις Κλειδάριθμος πήρα που εκδίδουν βιβλία για την πιστοποίηση αλλά έφαγα άκυρο.

Τι γίνεται τώρα; Εν τω μεταξύ πολλές ερωτήσεις που έχουν συμπεριλάβει είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΕΣ με την ειδικότητα. Αν είναι δυνατόν.......!!!!!!!
Post Reply