Εδώ τα καλά ανεκδοτάκια...

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
User avatar
Rainmaker
Administrator
Administrator
Posts: 26
Joined: 11 Jun 2011, 10:22

Εδώ τα καλά ανεκδοτάκια...

Post by Rainmaker »

Ανοίγω αυτό το θέμα για βάζουμε ανέκδοτα που ακούσαμε ή διαβάσαμε και μας άρεσαν. Αν περάσει κατά τύχη από εδώ ο... εχμ... Στάθης τον παρακαλώ να μας λυπηθεί!! :icon-lol:

Ξεκινάω πρώτος με μερικά καλά...

Μπαίνει ένας ληστής σε μια τράπεζα και λέει στον ταμία να του δώσει όλα τα λεφτά. Εκείνος τα δίνει και ο ληστής τον πυροβολεί. Φεύγοντας λέει στον 1ο πελάτη:
- Είδες τίποτα;
- Ε, κάτι είδα, λέει ο πελάτης
Τον πυροβολεί και μετά λέει στον 2ο πελάτη:
- Εσύ είδες τίποτα;
- Ε, κάτι λίγο είδα...
Τον πυροβολεί κι αυτόν και στη συνέχεια γυρνάει σε έναν 3ο πελάτη και του λέει:
- Εσύ είδες τίποτα;
- Εγώ δεν είδα τίποτα αλλά..... η γυναίκα μου τα είδε όλα!!


Γυρίζει ξαφνικά ένας κυνηγός στο σπίτι και βρίσκει στο κρεβάτι τη γυναίκα του με τον καλύτερο του φίλο. Χωρίς δεύτερη κουβέντα παίρνει την καραμπίνα και τον σκοτώνει επί τόπου. Τότε λέει η σύζυγος: «Λοιπόν βαγγέλη αν συνεχίσεις έτσι στο τέλος θα μείνεις χωρίς φίλους».


Δυο φίλοι συζητούν:
- Πώς καταλαβαίνεις αν μια γυναίκα είναι σεμνή όταν έχει άνεμο;
- Πώς;
- Αν είναι σεμνή θα κρατάει το φουστάνι της, ενώ αν είναι πουτάνα το καπέλο της.


Κάποιος βλέπει απ' το μπαλκόνι του ένα φορτηγάκι του ΟΤΕ να σταματάει εκεί δίπλα, δυο τύπους να βγαίνουνε και να αρχίζουν ο ένας να ανοίγει τρύπες και ο άλλος να τις κλείνει. Μετά από λίγο, ο τύπος κατεβαίνει στο δρόμο και τους ρωτάει:
- Δε μου λέτε ρε παληκάρια, τι κάνετε εδώ;
- Να σας εξηγήσω, κύριε, λέει ο ένας...
Εμείς είμαστε τρείς στο συνεργείο, ο ένας ανοίγει τις τρύπες, ο δεύτερος βάζει μέσα τις κολώνες κι εγώ τις κλείνω τις τρύπες. Σήμερα ο δεύτερος αρρώστησε, αλλά εμείς βγήκαμε να κάνουμε τη δουλειά μας.
User avatar
dionisis
Junior Member
Junior Member
Posts: 20
Joined: 15 Sep 2011, 21:40

Re: Εδώ τα καλά ανεκδοτάκια...

Post by dionisis »

Ένα κάπως αηδιαστικό αλλά πετυχημένο, που κυκλοφορεί τώρα τελευταία:
Ποια είναι η ενδεδειγμένη λύση για τα περιττά κιλά του Βενιζέλου; Λιποαναρρόφηση με... μπαλτά!!! :lol:
Post Reply