Σταθερό τηλέφωνο για το εξοχικό

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
aris_salonica
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 1
Joined: 23 Apr 2013, 20:49

Σταθερό τηλέφωνο για το εξοχικό

Post by aris_salonica »

Θέλω να βάλω ένα οικονομικό πρόγραμμα για το εξοχικό μου γιατί τώρα πληρώνω πάρα πολλά και ουσιαστικά χρησιμοποιώ το τηλέφωνο μόνο για λίγες μέρες το χρόνο. Είχα ακούσει παλιά ότι υπήρχε η δυνατότητα να έχεις τηλέφωνο μόνο για κάποιους μήνες που θέλεις και τους υπόλοιπους που δεν το χρειάζεσαι να επαλλάσσεσαι από το πάγιο. Υπάρχει όντως κάτι τέτοιο; Και αν ναι, ποια ή ποιες εταιρείες το προσφέρουν;
User avatar
alex
Administrator
Administrator
Posts: 112
Joined: 05 Aug 2011, 12:56

Re: Σταθερό τηλέφωνο για το εξοχικό

Post by alex »

Ο ΟΤΕ έχει τέτοιο πρόγραμμα που θέλεις και λέγεται «Κατεξοχήν». Αν βάλεις αυτό, θα πληρώνεις πάγιο μόνο για το διάστημα που η σύνδεσή σου θα είναι ενεργή. Δηλαδή, για 6 μήνες το χρόνο:
4 μήνες το Καλοκαίρι (Ιούνιος-Σεπτέμβριος)
1 μήνα τα Χριστούγεννα (15 Δεκεμβρίου – 15 Ιανουαρίου)
1 μήνα το Πάσχα (15 ημέρες πριν και 15 ημέρες μετά την Κυριακή του Πάσχα)

Πιθανόν να προσφέρουν παρόμοια προγράμματα και άλλες εταιρείες, αυτό δεν το ξέρω.
Give a man a fish, and you feed him for a day..
Show him how to catch fish, and you feed him for a lifetime!
User avatar
zorg
Unranked Visitor

Re: Σταθερό τηλέφωνο για το εξοχικό

Post by zorg »

Έχει και η vodafone ένα πολύ φθηνό που μπορείς μάλιστα να το έχεις όλο το χρόνο χωρίς διακοπή. Εγώ το είχα με περίπου 5,5 ευρώ τα τελευταία χρόνια αλλά τώρα αυξήσανε λίγο την τιμή και το πήγανε κάπου 7-7,5 ευρώ. Και πάλι συμφέρει δηλαδή γιατί δεν ξεπερνάς τα 100 ευρώ συνολικά το έτος. Αρκεί βέβαια να έχεις γερά νεύρα γιατί επειδή δουλεύει με κάρτα sim πέφτει η γραμμή καμιά φορά. Εμένα δεν με προβληματίζει τόσο να πω την αλήθεια μου αλλά οφείλω να σε προειδοποιήσω.
Post Reply