Δεν βρίσκω το Maxepa

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
biobio
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 1
Joined: 21 Jun 2013, 23:41

Δεν βρίσκω το Maxepa

Post by biobio »

Εχω σοβαρο προβλημα με τριγλυκεριδια και ο γιατρος που συνεστησε να παιρνω Maxepa (ιχθυελαιο) σε καψουλες. Το πηρα και ολα μια χαρα αλλα ξαφνικα δεν το βρισκω πια σε κανενα φαρμακειο. Μου λενε παντου οτι ειναι σε ελλειψη και οτι εχει εξαφανιστει τελευταια απο την αγορα. Μηπως ξερει καποιος που θα μπορουσα να το βρω?
lambroukos21
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 2
Joined: 25 Jun 2013, 19:19

Re: Δεν βρίσκω το Maxepa

Post by lambroukos21 »

Καλό το maxepa αλλά υπάρχουν και εναλλακτικά. Ζήτα στο φαρμακείο το Dynapen-3 που είναι ακριβώς το ίδιο και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Έχει τα ίδια συστατικά, νομίζω την ίδια τιμή (κάπου 20 ευρώ) και επίσης 200 κάψουλες όπως το maxepa.
User avatar
BeFree
Unranked Visitor

Re: Δεν βρίσκω το Maxepa

Post by BeFree »

Κάνουν δουλειά ρε παιδιά αυτά; Και είναι υγιεινά γενικά ή έχουν τίποτα παρενέργειες;
eternity66
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 2
Joined: 01 Jul 2014, 10:17

Re: Δεν βρίσκω το Maxepa

Post by eternity66 »

Καλημέρα σε όλους! Προσωπικά έπαιρνα το dynapen σε κάψουλες αλλά τώρα δεν βρίσκω ούτε αυτό πουθενά και με ενημέρωσαν ότι μάλλον σταμάτησε, στην κεντρική αποθήκη δεν υπάρχει ούτε για δείγμα. Με όλες αυτές τις αλλαγές που έγιναν στα φάρμακα κλπ οι εταιρείες έπαψαν να τα παράγουν απ' ότι μου είπαν. Τώρα τι κάνουμε ρε παιδιά;
Last edited by eternity66 on 01 Jul 2014, 10:25, edited 1 time in total.
eternity66
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 2
Joined: 01 Jul 2014, 10:17

Re: Δεν βρίσκω το Maxepa

Post by eternity66 »

Φίλε BeFree κάνουν μια χαρά δουλειά και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα, λαδάκι του Θεού είναι. Ιχθυέλαιο παίρνεις, είναι απολύτως φυσικό, όχι φάρμακο.
User avatar
cabb3
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 1
Joined: 01 Sep 2014, 22:00

Re: Δεν βρίσκω το Maxepa

Post by cabb3 »

Είμαι κι εγώ ένας παθών με το ιχθυέλαιο και κάθε 1-2 μήνες αλλάζω μάρκα. Είχα ξεκινήσει επίσης κάποτε από το MAXEPA και μέχρι πριν 2 μήνες είχα καταλήξει στο PAZERIL που ήταν επίσης πολύ καλό. Τώρα όμως δεν βρήκα τίποτα στα φαρμακεία (μου είπαν ότι σταμάτησαν όλα επειδή δεν γράφονται πια) και αναγκαστικά πήρα ένα άλλο που λέγεται OMACOR. Αυτό που μου έδωσαν βγαίνει σε πολύ πιο μικρή συσκευασία και είναι συμπυκνωμένο απ' ότι κατάλαβα γιατί ο φαρμακοποιός μου συνέστησε να παίρνω μία μόνο κάψουλα τη μέρα. Αν κάνει δουλειά δεν έχω ιδέα αλλά δεν ξέρω ούτε καν αν θα το ξαναβρώ να το αγοράσω. Α, και απο τιμή είναι πολύ πιο φτηνό: κάπου 12-13 ευρώ κοστίζει..............!!!!!!!!!!!!!!
Post Reply