Να 'σαι καλά Κοστάντζο, μας έφτιαξες το κέφι!

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
User avatar
alex
Administrator
Administrator
Posts: 112
Joined: 05 Aug 2011, 12:56

Να 'σαι καλά Κοστάντζο, μας έφτιαξες το κέφι!

Post by alex »

Όλα τα λεφτά ο Κοστάντζο χθες το βράδυ με την Άρσεναλ, έδωσε έμπνευση σε πολύ κόσμο! Το τι γίνεται στο twitter δε λέγεται, έλιωσα στο γέλιο!! Παραθέτω μερικά πολύ πετυχημένα που διάβασα...

@Nio_nios Αυτή τη στιγμή ο Βαλβέρδε συγκρατεί με νύχια και με δόντια τους άλλους 10 για να μην δείρουν τον Κοστάνζο

@avraamakis Κοστ-ράντζο #osfp

@Georgetikis Πλέον στη φανέλα νούμερο 1 του θρύλου θα αναγράφεται το όνομα Κοστανζζζζ…

@EvansKrv Οι Άγγλοι δεν θα επιτρέψουν στον Κοστάντσο να ταξιδέψει, αλλά θα τον κρατήσουν για να τον βάλουν μαζί με τις άλλες κλεμμένες Καρυάτιδες

@SteliosSmar Σαν να βλέπω τα αυριανά πρωτοσέλιδα «Μεγάλη εμφάνιση! Στάθηκε όρθιος στο Emirates» και φόντο ο Κοστάντζο…

@The_Stranger_gr Ο Κοστάντζο απέκρουσε σε τετ α τετ. Στα πρόθυρα της αυτοκτονίας ο παίκτης της Άρσεναλ, δεν αντέχει να υποστεί την καζούρα των άλλων

@AduanZar O Kostantzo φοβαται μην κανει χερι

@Nio_nios Ο Κοστάντσο έχει κρατήσει αλέκιαστη την εμφάνισή του για 8934768934758973 λεπτά

@The_Stranger_gr Σαν στρουμφάκια μοιάζουν οι δικοί μας σήμερα με τα μπλε. Ο Μαρκάνο είναι ο Σκουντούφλης και ο Κοστάντζο ο Κοιμήσης

@avraamakis Τερματοτυφλακας

@sombrerogr Σε αντίθεση με τους γέρους ο Κοστάνζο μόνο από χέσιμο μπορεί να πάει…

@MinaBirakou Χαριζονται γλυκυτατα στειρωμενα γατακια. Δωστε σπιτι στους Μαρκανο και Κοσταντζο. Χαδιαρηδες, ηρεμοι, κοιμουνται οπου βρουν

@Eirwn Καλησπέρα σας. Σήμερα στο 2ο μάθημα «Γκολκιπινγκ 1.0″ θα μάθουμε για την κλειστή μας γωνία. Κοσταντσο κάνεις ΠΑΛΙ φασαρία. Πέρνα έξω!

@kurosawa7 Ο μύθος λέει πως πριν τον Κοστάντζο δεν είχαν τα τέρματα δίχτυα,τα έβαλαν μετά για να μην κυνηγάνε τη μπάλα συνέχεια #OtiPaeiStoTermaGrafei

@Longwagon Ο πανηγυρισμός του Φουστέρ θα έπρεπε να είναι σπριντ και εναέρια κλωτσιά στη μούρη του Κοστάντσο με τις τάπες

@D_A_Chatzi Όταν ήρθε να υπογράψει ο Κοσταντσο στον ολυμπιακό του δώσανε γάντια και νόμιζε ότι θα τον «χώσουν» στην κουζίνα…

@eVaN_GiAn Προπονητης δεν είμαι, αλλά αν βγάλει τον Κοστάνζο & βάλει έναν ακόμα στο κέντρο; Έτσι & αλλιως τι είναι τι δεν είναι στο τέρμα 1 & το αυτό

@kurosawa7 Ο Κοστάντζο άλλαξε τον τρόπο με τον οποίο βλέπουμε το ποδόσφαιρο. Σήμερα πχ μπορούμε να πούμε πως είχε 2 κλασσικές ευκαιρίες για απόκρουση

@The_Stranger_gr Κάποτε θα μάθουμε ότι ο «Κονστάντζο» ήταν στην πραγματικότητα Κωνστάντζος, και τον πήρε ο Ολυμπιακός από την Δόξα Κάτω Ραχούλας
Give a man a fish, and you feed him for a day..
Show him how to catch fish, and you feed him for a lifetime!
User avatar
panos82
Moderator
Moderator
Posts: 32
Joined: 29 Sep 2011, 18:07

Re: Να 'σαι καλά Κοστάντζο, μας έφτιαξες το κέφι!

Post by panos82 »

alex wrote:@AduanZar O Kostantzo φοβαται μην κανει χερι
:lol:

Κάτι ήξερε ο Ράντος που τον πέρασε από κόσκινο το καλοκαίρι και τον ενέκρινε. Ο Βαλβέρδε βρήκε επιτέλους τον διασκεδαστή που έλειπε από του Ρέντη!
«Δεν μπορεί να σταθεί η εξουσία όταν στηρίζεται στην αδικία, στην επιορκία και στην προδοσία» (Δημοσθένης)
User avatar
BabisCoke
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 14
Joined: 29 Sep 2011, 19:11

Re: Να 'σαι καλά Κοστάντζο, μας έφτιαξες το κέφι!

Post by BabisCoke »

Καλή η πλάκα αλλά εγώ έχω να πω ότι πριν ακόμα παίξει όλοι τον περίμεναν στη γωνία να του κάνουν κριτική και αυτό φοβάμαι τον έχει φορτώσει με άγχος τον φουκαρά. Ότι και να λέμε και όσο κι αν τον έχουμε πάρει στο ψιλό, ο Κοστάντζο δεν μπορεί ποτέ να είναι ένας τυχαίος παίκτης γιατί τον ξέραμε, δεν ήρθε από το πουθενά. Κάποια εύκολα λάθη που έχω δει να κάνει πιστεύω πως μαρτυρούν ότι δεν αισθάνεται καθόλου άνετα με όσα του σούρνουν και είμαι σίγουρος ότι αυτός είναι ο λόγος που δεν αποδίδει. Πρόκειται για έναν τερματοφύλακα που έχει πολλά χρόνια εμπειρίας στην πλάτη του και έχει διακριθεί κάνοντας πρωταθλητισμό, έχει παίξει και Τσάμπιονς Λιγκ, δεν μπορεί να είναι τόσο άσχετος όσο θέλουν να τον βγάλουν μερικοί. Εντάξει, το να διαδεχτεί κανείς τον Νικοπολίδη δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα στον κόσμο αλλά αν δεν στηριχθεί και λίγο από τους ίδιους τους γαύρους πώς περιμένετε να εγκλιματιστεί και να παίξει αυτό που ξέρει; Η πίεση είναι πολύ μεγάλη εδώ στην Ελλάδα και έχω δει πάρα πολλούς παίκτες τόσα χρόνια που παρακολουθώ μπάλα να μην την αντέχουν και να καίγονται. Ο Κοστάντζο μου θυμίζει πολύ τέτοιες περιπτώσεις.
User avatar
dionisis
Junior Member
Junior Member
Posts: 20
Joined: 15 Sep 2011, 21:40

Re: Να 'σαι καλά Κοστάντζο, μας έφτιαξες το κέφι!

Post by dionisis »

Χαμός γίνεται. Πρέπει να έχει ασταμάτητο βήχα ο Κοστράντζο. :D


1. Το «κάποιο άγαλμα» που είδε τον Πουλόπουλο και τον θυμήθηκε, ήταν ο Κοστάντσο!

2. Ο Ολυμπιακός θα πληρώσει φόρο ακινήτων για τον Κοστάντσο!

3. Ο Κοστάντσο δέχτηκε πρόταση να παίξει σε μια αστυνομική ταινία όπου θα υποδύεται τον ταμία σε μια ληστεία τράπεζας. Θα μπει ο ληστής και θα του πει «ακίνητος». Τον έχει άνετα τον ρόλο…

4. Ο Κοστάντσο προσέχει τη σιλουέτα του. Γι’ αυτό… τρώει μόνο, γκολ επειδή δεν παχαίνουν!

5. Και η γιαγιά μου φοράει γάντια για να βγάλει το ταψί από το φούρνο. Και δεν έχει φάει κανένα γκολ. Και δεν μοιάζει και με το Νίνο!

6. Είπαν στον Κοστάντσο να κλείσει μια γωνία και πήρε τηλέφωνο σε μπουζούκια λέγοντας: «Γεια σας θα ήθελα να… κλείσω μια γωνία, καναπέ για 11 άτομα για απόψε»!

7. Ο Κοστάντσο δε θα μπορούσε ποτέ να δουλέψει ταξί γιατί είναι… κλειστό επάγγελμα!

8. Ο Κοστάντσο όταν ήταν έφηβος είχε πρόβλημα στο να φλερτάρει. Δεν μπορούσε να την… πέσει στα κορίτσια!

9. «Καλημέρα σας παιδάκια. Είμαι ο νέος σας καθηγητής τερματοφυλάκων. Σήμερα στο πρώτο μάθημα θα μιλήσουμε για την κλειστή μας γωνία. Πιος μιλάει εκεί πίσω; Κοστάντσοοοο, πάλι εσύ κάνεις φασαρία; Βγες έξω τώρα»
«Δεν μπορώ να βγω έξω κύριε»
«Γιατί Κοστάντσο;»
«Φοβάμαι μην κάνω λάθος στην… έξοδο»

10. Γιατί οι ψαράδες ζηλεύουν τον Κοστάντσο; Γιατί έχει συνέχεια γεμάτα… δίχτυα!

11. Ο Κοστάντσο ήταν κακός στη γραμματική, γιατί έκανε συνεχώς λάθος στην ονομαστική και την αιτιατική… πτώση!

12. Στον Ολυμπιακό δεν ανησυχούν καθόλου ότι Κοστάντσο θα… πέσει ψυχολογικά!

13. Ήταν όμως πάντα τίμιος. Ποτέ δε θα μπορούσε να… βουτήξει κάτι από κάποιον συμπαίκτη του!

14. Μα να τον παίρνει ο ύπνος πάνω στην εστία; Τόσο ύπνος; Αφού λέγεται ότι όταν ήρθε, είπε «στον Ολυμπιακό θέλω να παίξω για πολλά χρρρρρρρρρρ…όνια και θέλω να ζζζζζζζζζζζ…ήσω μεγάλες στιγμές».

15. Τι κοινό έχουν ο Κοστάντσο και μια Καρυάτιδα; Και οι δύο είναι ακίνητοι σαν άγαλμα και δεν χρησιμοποιούν τα χέρια τους. Πώς είπατε; Η Καρυάτιδα δεν έχει χέρια; Ε και ο Κοστάντσο που έχει…

16. Ο Κοστάντσο δεν μπορεί να… πιάσει ούτε fm στο ραδιόφωνο!

17. Ο Κοστάντσο δεν μπορεί να… πέσει ούτε για ύπνο!

18. Με τόσο ακίνητο Κοστάντσο, δεν είναι ειρωνεία να γράφουν ότι… κινήθηκε σε μέτρια επίπεδα η απόδοσή του;

19. Ας μην είμαστε κακεντρεχείς. Ο Κοστάντσο είναι αστέρι. Ναι αλλά όταν είναι να κάνουμε ευχή, ακόμα και τα αστέρια… πέφτουν καμιά φορά!

20. Ακόμα και το χιόνι… πέφτει πιο σωστά από τον Κοστάντσο!

21. Ο Κοστάντσο μπορεί να φάει γκολ ακόμα και στην φοιτητική… εστία!

22. Ο Κο………….στάντσο. Απίστευτο! Θαύμα, θαύμα! Κουνήθηκαν οι δύο συλλαβές στο όνομά του!

23. Του είπαν «μην το φας πάλι από τη γωνία» και κατάλαβε «θέλουμε να μας φάει πάλι η αγωνία».

24. Πάντως σε όλου αυτούς που λένε ότι είναι ακίνητος θα κλείσει στόματα. Πρώτα πρέπει να κλείσει καμιά γωνία βέβαια!
Post Reply