Δωρεάν μαθήματα ξένων γλωσσών

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
User avatar
Anthoula79
Unranked Visitor

Δωρεάν μαθήματα ξένων γλωσσών

Post by Anthoula79 »

Είχα ακούσει πιο παλιά ότι στην Αθήνα, μάλλον κάπου στο κέντρο, παραδίδονται δωρεάν μαθήματα ξένων γλωσσών (Αγγλικά, Γαλλικά, Ρωσικά κ.α.). Ξέρει κάποιος αν υπάρχουν ακόμα αυτές οι σχολές και που ακριβώς μπορώ να τις βρω;
User avatar
Dark Lord
Moderator
Moderator
Posts: 140
Joined: 03 Apr 2011, 23:21

Re: Δωρεάν μαθήματα ξένων γλωσσών

Post by Dark Lord »

Σε ενδιαφέρει η εξ αποστάσεως εκπαίδευση; Υπάρχουν ιστοσελίδες που προσφέρουν μαθήματα ξένων γλωσσών χωρίς χρήματα και δεν απαιτείται να τρέχεις κάθε τόσο από δω κι από κει και να ταλαιπωρείσαι. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά εργάζεσαι κιόλας και έχεις περιορισμένο χρόνο, θα σε βολέψει πάρα πολύ κάτι τέτοιο. Δες αυτό το link: http://forum24.gr/viewtopic.php?f=69&t=286.
User avatar
Anthoula79
Unranked Visitor

Re: Δωρεάν μαθήματα ξένων γλωσσών

Post by Anthoula79 »

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!! Σε αυτή τη σελίδα βρέθηκα ψάχνοντας για δωρεάν μαθήματα και τις είδα αυτές τις ωραίες ιστοσελίδες αλλά το έχω δοκιμάσει στο παρελθόν να το κάνω έτσι και δεν με βόλεψε καθόλου. Είναι πολύ δύσκολο για μένα να βάλω ένα πρόγραμμα και να διαβάζω χωρίς βοήθεια σε καθημερινή βάση γιατί πότε το αμελώ, πότε βαριέμαι ή δίνω προτεραιότητα σε άλλα πράγματα και στο τέλος καταλήγω να μην κάνω τίποτα. Θέλω να ξεκινήσω οπωσδήποτε σε σχολή για να κάνω σοβαρή δουλειά και από κει και πέρα θα διαβάζω και μόνη μου αρκετά. Αλλά τουλάχιστον να μπω σε μια σειρά, να έχω μια καθοδήγηση από ένα καθηγητή.
Post Reply