φοιτητικο ιντερνετ

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
Χρυσα
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 1
Joined: 25 Sep 2014, 00:28

φοιτητικο ιντερνετ

Post by Χρυσα »

Γεια σε ολους παιδια!θα ηθελα να μου απαντησει οποιος γνωριζει,ποια εταρεια θεωρει καλυτερη για ιντερνετ φοιτητικο.ευχαρηστω εκ των προτερων!
User avatar
Dark Lord
Moderator
Moderator
Posts: 140
Joined: 03 Apr 2011, 23:21

Re: φοιτητικο ιντερνετ

Post by Dark Lord »

Τι εννοείς όταν λες "καλύτερη" εταιρεία για internet; Ψάχνεις για αξιοπιστία και ταχύτητα ή για χαμηλή τιμή; Στην πρώτη περίπτωση εγώ την έχω ξαναπεί την άποψή μου πολλάκις ότι με τον ΟΤΕ έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο και πολύ σπάνια αντιμετωπίζεις προβλήματα. Δυστυχώς όμως είναι κάπως τσουχτερό το πάγιο και ξεκινάει αυτή τη στιγμή από 23,25 ευρώ το μήνα για τα 24 Mbps, χωρίς καθόλου χρόνο ομιλίας. Δες τα πακέτα σε αυτό το link: https://www.ote.gr/web/guest/sl/203065/ ... ayoutId=18

Πολύ καλές τιμές και σχετικά καλές υπηρεσίες προσφέρει επίσης και η cyta, στην οποία μπορείς να βρεις σταθερό και internet στα 4Mbps από 16 ευρώ. Αυτή την περίοδο βγάζει πάντα προσφορές για φοιτητές και ίσως μπορέσεις να "χτυπήσεις" και κάτι καλύτερο. Τις τελευταίες μέρες π.χ. διαφημίζει αυτό: http://cyta.gr/~/media/Files/CYTA/PDF/s ... itites.pdf

Αν θέλεις τώρα internet για μικρή χρήση, μια πολύ καλή ευκαιρία με 4,74 ευρώ το μήνα προσφέρει τα τελευταία χρόνια και η Vodafone, αλλά μιλάμε για mobile internet και ογκοχρέωση έτσι; Δηλαδή θα έχεις συγκεκριμένο όριο Gb το μήνα, οπότε ταινίες κλπ δεν σε συμφέρει να κατεβάζεις, βίντεο θα βλέπεις μετρημένα και γενικά η χρήση σου θα είναι πολύ περιορισμένη και θα μπορείς να κάνεις τα απολύτως βασικά. Ρίξε μια ματιά και στο site της εταιρείας για περισσότερες λεπτομέρειες: http://www.vodafone.gr/portal/universit ... tAodVzEATg
User avatar
Alf
Advanced Member
Advanced Member
Posts: 125
Joined: 31 Mar 2011, 00:54

Re: φοιτητικο ιντερνετ

Post by Alf »

Το mobile connect της Vodafone προϋποθέτει βέβαια ότι πιάνεις 3G στο σπίτι σου (εγώ πιάνω μόνο στην τουαλέτα!!) γιατί αλλιώς θα σου σπάσει τα νεύρα.

Αν θέλεις να πας σε κάτι τέτοιο να ξέρεις ότι έχει και η Cosmote το ίδιο ακριβώς με 6 ευρώ...
User avatar
JimK
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 3
Joined: 25 Sep 2014, 18:10

Re: φοιτητικο ιντερνετ

Post by JimK »

μακρια απο ιντερνετ κινητης.. ειναι κοροιδια και δεν θα μπορεις να κανεις τπτ..

βαλε καλυτερα forthnet, εχει στα 15 ευρω και πεταει..
User avatar
Duke
Junior Member
Junior Member
Posts: 58
Joined: 10 Apr 2011, 16:11

Re: φοιτητικο ιντερνετ

Post by Duke »

Δεν ξέρω αν το έχει πάρει χαμπάρι κανένας σας αλλά με 22 ευρώ η Cyta προσφέρει internet 24Mbps, απεριόριστα σταθερά και 160 λεπτά προς κινητά. Δεν είναι φοιτητικό το πακέτο Χρύσα μου αλλά μου φαίνεται φανταστική αυτή η προσφορά αν θέλεις να έχεις και τηλέφωνο μαζί. Κάτι πιο φτηνό δεν έχω βρει στην αγορά.
User avatar
Duke
Junior Member
Junior Member
Posts: 58
Joined: 10 Apr 2011, 16:11

Re: φοιτητικο ιντερνετ

Post by Duke »

Όσο για το στικάκι της Vodafone, ναι είναι τσάμπα αλλά για να το έχεις μαζί σου στο laptop ή το tablet στις μετακινήσεις σου και να έχεις και κανονική σύνδεση adsl στο σπίτι. Γιατί αν περιμένεις μόνο από τα 4 γίγα ή τα 10 γίγα να ψάξεις για τις εργασίες σου και να καλύψεις όλες τις υπόλοιπες επικοινωνιακές και ενημερωτικές ανάγκες σου, δεν υπάρχει περίπτωση.
Post Reply