Πρόβλημα σύνδεσης paypal με κάρτα visa

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
zaxxar
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 2
Joined: 05 Oct 2014, 12:30

Πρόβλημα σύνδεσης paypal με κάρτα visa

Post by zaxxar »

Προσπαθώ να συνδέσω τη χρεωστική enter visa της alpha με το paypal αλλά δυστυχώς δεν τη δέχεται και μου εμφανίζει το εξής μήνυμα:

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;
User avatar
BabisCoke
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 14
Joined: 29 Sep 2011, 19:11

Re: Πρόβλημα σύνδεσης paypal με κάρτα visa

Post by BabisCoke »

Έχεις καθόλου χρήματα στην κάρτα; Θέλει 1,5 ευρώ για να προχωρήσει η διαδικασία.
zaxxar
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 2
Joined: 05 Oct 2014, 12:30

Re: Πρόβλημα σύνδεσης paypal με κάρτα visa

Post by zaxxar »

Ναι, λεφτά έχω πολύ παραπάνω από 1,5 ευρώ αλλά η σύνδεση δεν ολοκληρώνεται.

Το δοκίμασα πάλι και σήμερα χωρίς αποτέλεσμα. :wall: Τι άλλο μπορεί να φταίει;
User avatar
alex
Administrator
Administrator
Posts: 112
Joined: 05 Aug 2011, 12:56

Re: Πρόβλημα σύνδεσης paypal με κάρτα visa

Post by alex »

Αν και λίγο αργοπορημένα το είδα, μήπως έχεις στην κάρτα παραπάνω από έναν λογαριασμούς και τυγχάνει κάποιος να μην έχει το απαιτούμενο υπόλοιπο; Στο λέω γιατί σε αυτή την περίπτωση, η κάρτα να ξέρεις θα τραβάει από τον πρώτο στη σειρά και όχι από οποιονδήποτε έχει χρήματα. Την έχω πατήσει έτσι στο παρελθόν και μετά το κατάλαβα. Ψάξτο λίγο γιατί αυτό το μήνυμα συνήθως εμφανίζεται όταν δεν υπάρχουν χρήματα μέσα.

Επίσης, δοκίμασες καθόλου να πάρεις ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών ή να περάσεις από την τράπεζα; Μπορεί να απαιτείται κάποια ενέργεια από μέρους τους ή κάποια έγκριση. Θα το δουν στο σύστημα και λογικά θα σου πουν αμέσως τι φταίει.
Give a man a fish, and you feed him for a day..
Show him how to catch fish, and you feed him for a lifetime!
Post Reply