Με χτυπάνε τα παπούτσια

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
stigma
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 1
Joined: 12 Oct 2014, 10:07

Με χτυπάνε τα παπούτσια

Post by stigma »

Αγόρασα κάτι καινούρια παπούτσια και με χτυπάνε ανυπόφορα στη φτέρνα, σε σημείο να ματώνουν και να μη μπορώ να κάνω βήμα. Πρώτη φορά παθαίνω τέτοιο πράγμα σε τέτοιο βαθμό, δεν μου έχει τύχει ποτέ ξανά και μάλιστα με παπούτσια που είναι και top μάρκα αλλά και πολύ ακριβά. Υπάρχει κάτι να κάνω ή θα πάνε χαμένα?? :cry:
User avatar
alex
Administrator
Administrator
Posts: 112
Joined: 05 Aug 2011, 12:56

Re: Με χτυπάνε τα παπούτσια

Post by alex »

Δεν ξέρω κατά πόσο βρήκες κάποια λύση, αλλά δοκίμασες με χοντρές ή με διπλές κάλτσες;

Αν δεν γίνεται τίποτα, μπορείς να πάρεις λίγο βαμβάκι και να το κολλήσεις με γάζα στο σημείο που σε ενοχλούν.
Give a man a fish, and you feed him for a day..
Show him how to catch fish, and you feed him for a lifetime!
dozz
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 5
Joined: 08 Nov 2014, 03:58

Re: Με χτυπάνε τα παπούτσια

Post by dozz »

βάλε λίγη βαζελίνη και θα ισιώσουν.
User avatar
Alf
Advanced Member
Advanced Member
Posts: 125
Joined: 31 Mar 2011, 00:54

Re: Με χτυπάνε τα παπούτσια

Post by Alf »

Δεν μας είπες τι παπούτσια είναι, αν είναι π.χ. δέρμα. Κάποιες φορές συμβαίνει πάντως αυτό με τα καινούρια... Βάλε πιο χοντρές κάλτσες όπως σου είπαν παραπάνω και θα μαλακώσουν με τον καιρό.
Dec2006
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 7
Joined: 17 Dec 2014, 17:32

Re: Με χτυπάνε τα παπούτσια

Post by Dec2006 »

Ετσι την είχα πατήσει με κάτι πανάκριβα nike αθλητικά και τελικά έμειναν στην άκρη, αχρησιμοποίητα. Είχα δοκιμάσει να κάνω και εγώ διάφορα, χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα. Μη σου τύχει είναι, δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα αν τα παπούτσια δεν σου "κάθονται" καλά. Σε τέτοιες περιπτώσεις καλό είναι να τα επιστρέφεις και να παίρνεις κάτι άλλο για να μην κλαις τα λεφτά σου μετά.
Post Reply