Γρατζουνιές στα CD

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
User avatar
panos82
Moderator
Moderator
Posts: 32
Joined: 29 Sep 2011, 18:07

Γρατζουνιές στα CD

Post by panos82 »

Πολύ χρήσιμο κολπάκι για τα χαλασμένα CD με τις γρατζουνιές που δεν παίζουν. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα για να είμαι ειλικρινής, όμως θα το κάνω αυτές τις μέρες σε ορισμένα παλιά δισκάκια που μου κάνουν νερά και ελπίζω να δουλέψει.

http://www.filathlos.gr/component/k2/it ... zoukies-cd

Πόσες φορές σας έχει τύχει να θέλετε να ακούσετε το αγαπημένο σας CD κι αυτό να «πηδάει»;

Σίγουρα αρκετές. Όταν το κρατάτε στα χέρια σας, διαπιστώνετε ότι είναι γεμάτο από γρατζουνιές και για αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν παίζει. Τι μπορείτε να κάνετε; Το να το τρίψετε με ένα πανάκι σκέτο δεν έχει νόημα.

Εμείς σας έχουμε ένα μυστικό που όσοι το δοκίμασαν δεν πίστευαν στα μάτια τους. Απλώστε στην καλή επιφάνειά του και τρίψτε ελαφρά με το δάχτυλό σας λίγη οδοντόκρεμα συνηθισμένη (όχι την διαυγή gel). Αφήστε την να δράσει για περίπου 5 λεπτά και μετά σκουπίστε την με ένα νωπό μαλακό χνουδωτό πανί. Βάλτε το CD να παίζει και θα δείτε ότι μπορείτε να το ακούσετε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.
«Δεν μπορεί να σταθεί η εξουσία όταν στηρίζεται στην αδικία, στην επιορκία και στην προδοσία» (Δημοσθένης)
Dec2006
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 7
Joined: 17 Dec 2014, 17:32

Re: Γρατζουνιές στα CD

Post by Dec2006 »

τέλειο κόλπο! :mbounce:
Post Reply