Μετατροπή λογαριασμού facebook σε fan page

Οι συζητήσεις που βρίσκονται εδώ είναι αρχειοθετημένες. Παρακαλούμε, μεταβείτε στην κοινότητα-forum του tempo.gr.
Post Reply
raspoutin
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 1
Joined: 29 Dec 2014, 03:40

Μετατροπή λογαριασμού facebook σε fan page

Post by raspoutin »

Κάπου νομίζω είχε πάρει το μάτι μου ότι υπάρχει η δυνατότητα μετατροπής ενός προσωπικού λογαριασμού facebook σε επαγγελματική σελίδα (fan page). Θυμάμαι μάλιστα ότι οι φίλοι δεν χάνονταν αλλά γίνονταν likes. Ζητώ συγνώμη αν είναι κοτσάνα αυτό που λέω γιατί τώρα που το ψάχνω δεν βρίσκω κάτι σχετικό αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι γίνεται με κάποιον τρόπο. Αν έχει ιδέα κάποιος και μπορεί να με βοηθήσει θα του είμαι υπόχρεος.
twist
Fresh Member
Fresh Member
Posts: 11
Joined: 07 Aug 2012, 09:24

Re: Μετατροπή λογαριασμού facebook σε fan page

Post by twist »

Λίγο χλωμό να γίνεται αυτό, πρώτη φορά το ακούω. Μπορείς όμως να φτιάξεις μια σελίδα και να ζητήσεις απο τους φίλους σου να κάνουν like.
User avatar
panos82
Moderator
Moderator
Posts: 32
Joined: 29 Sep 2011, 18:07

Re: Μετατροπή λογαριασμού facebook σε fan page

Post by panos82 »

Καλά τα λέει ο φίλος, γίνεται αυτό (ή τουλάχιστον γινόταν μέχρι κάποια στιγμή) αλλά δεν θυμάμαι πώς αυτή τη στιγμή. Κάτσε να το δω λίγο και θα σου πω αν υφίσταται ακόμα...
«Δεν μπορεί να σταθεί η εξουσία όταν στηρίζεται στην αδικία, στην επιορκία και στην προδοσία» (Δημοσθένης)
User avatar
alex
Administrator
Administrator
Posts: 112
Joined: 05 Aug 2011, 12:56

Re: Μετατροπή λογαριασμού facebook σε fan page

Post by alex »

Προφανώς, ψάχνετε για την παρακάτω λειτουργία! :whistle:
Πώς μπορώ να μετατρέψω τον προσωπικό μου λογαριασμό σε Σελίδα Facebook;

Όταν μετατρέπετε τον προσωπικό σας λογαριασμό σε Σελίδα Facebook, μεταφέρουμε την εικόνα του προφίλ σας και προσθέτουμε τους φίλους σας και όσους σας ακολουθούν ως άτομα που τους αρέσει η Σελίδα σας. Επίσης, το όνομα χρήστη του λογαριασμού σας γίνεται το όνομα χρήστη της Σελίδας σας, ενώ το όνομα που σχετίζεται με τον προσωπικό σας λογαριασμό γίνεται το όνομα της Σελίδας σας. Αν θέλετε να δώσετε διαφορετικό όνομα στη Σελίδα σας, δημιουργήστε νέα Σελίδα.

Στη νέα σας Σελίδα, δεν μεταφέρετε άλλο περιεχόμενο ή πράγματα που έχετε κοινοποιήσει. Γι' αυτό, πριν μετατρέψετε το λογαριασμό σας, φροντίστε να έχετε αποθηκεύσει κάθε σημαντική πληροφορία. Μπορείτε να κάνετε τα εξής:

Να κατεβάσετε τα δεδομένα σας, π.χ. όλα τα απεσταλμένα και εισερχόμενα μηνύματα, καθώς και όλες τις φωτογραφίες και όλα τα βίντεο που έχετε ανεβάσει στο Facebook.
Να ορίσετε νέο διαχειριστή ομάδας στις ομάδες που διαχειρίζεστε. Από τη στιγμή που θα αρχίσει η διαδικασία μετατροπής, δεν θα μπορείτε πλέον να διαχειρίζεστε τις ομάδες σας.

Όταν είστε έτοιμοι να μετατρέψετε τον προσωπικό σας λογαριασμό σε Σελίδα Facebook:

Πηγαίνετε στη σελίδα Μετεγκατάσταση προφίλ σε Σελίδα
Πατήστε για να επιλέξετε μια κατηγορία για τη Σελίδα σας
Επιλέξτε μια πιο συγκεκριμένη κατηγορία από το αναπτυσσόμενο μενού και συμπληρώστε τις απαραίτητες πληροφορίες
Πατήστε Ξεκινήστε και ακολουθήστε τις οδηγίες στην οθόνη
Για να έχετε πρόσβαση σε όλες τις δυνατότητες των Σελίδων, διαχειριστείτε τη νέα σας Σελίδα από έναν προσωπικό λογαριασμό ή αναθέστε σε κάποιον ένα ρόλο στη Σελίδα σας.


Περισσότερα εδώ: http://www.facebook.com/help/175644189234902/
Give a man a fish, and you feed him for a day..
Show him how to catch fish, and you feed him for a lifetime!
Post Reply