Πρόγραμμα Super League 2010-2011

4.6 1 1 1 1 1 Βαθμολογία 4.60 (10 Ψήφοι)

Super LeagueΚανένα ντέρμπι δεν θα δούμε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, που θα διεξαχθεί στις 27 και 28 Αυγούστου, αφού στην κλήρωση που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα (12/7) δόθηκαν ειδικοί κλειδάριθμοι για να μην συναντηθούν ομάδες που συμμετέχουν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Το πρώτο μεγάλο ματς της χρονιάς θα γίνει μεταξύ Άρη και Παναθηναϊκού τη 2η αγωνιστική, ενώ την 5η αγωνιστική θα τεθούν αντιμέτωποι ΠΑΟΚ και Άρης, στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης. Όσο για τους «αιώνιους», θα διασταυρώσουν για πρώτη φορά τα ξίφη τους την 8η αγωνιστική στο ΟΑΚΑ.

Τα ντέρμπι της χρονιάς

2η και 17η αγωνιστική: Άρης - Παναθηναϊκός
5η και 20η αγωνιστική: ΠΑΟΚ – Άρης
6η και 21η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ
6η και 21η αγωνιστική: Άρης – ΑΕΚ
7η και 22η αγωνιστική: AΕΚ – Παναθηναϊκός
7η και 22η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Άρης
8η και 23η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
10η και 25η αγωνιστική: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
11η και 26η αγωνιστική: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
12η και 27η αγωνιστική: ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Δείτε το πρόγραμμα, αναλυτικά:

1η Αγωνιστική

Καβάλα – Αρης
Λάρισα – Ατρόμητος Αθ.
Παναθηναϊκός – Ξάνθη
Ηρακλής – Ολυμπιακός
Πανιώνιος – Ολυμπιακός Βόλου
Κέρκυρα – ΑΕΚ
Εργοτέλης – Αστέρας Τρίπολης
ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός

2η Αγωνιστική

Λάρισα – Καβάλα
Αρης – Παναθηναϊκός
Ατρόμητος Αθ. – Ηρακλής
Ξάνθη – Πανιώνιος
Ολυμπιακός – Κέρκυρα
Ολυμπιακός Βόλου – Εργοτέλης
ΑΕΚ – Πανσερραϊκός
Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ

3η Αγωνιστική

Καβάλα – Παναθηναϊκός
Ηρακλής – Λάρισα
Πανιώνιος – Αρης
Κέρκυρα – Ατρόμητος Αθ.
Εργοτέλης – Ξάνθη
Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός Βόλου
ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης

4η Αγωνιστική

Ηρακλής – Καβάλα
Παναθηναϊκός – Πανιώνιος
Λάρισα – Κέρκυρα
Αρης – Εργοτέλης
Ατρόμητος Αθ. – Πανσερραϊκός
Ξάνθη – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός Βόλου – ΑΕΚ

5η Αγωνιστική

Καβάλα – Πανιώνιος
Κέρκυρα – Ηρακλής
Εργοτέλης – Παναθηναϊκός
Πανσερραϊκός – Λάρισα
ΠΑΟΚ – Αρης
Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος Αθ.
ΑΕΚ – Ξάνθη
Ολυμπιακός – Ολυμπιακός Βόλου

6η Αγωνιστική

Κέρκυρα – Καβάλα
Πανιώνιος – Εργοτέλης
Ηρακλής – Πανσερραϊκός
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ
Λάρισα – Αστέρας Τρίπολης
Αρης – ΑΕΚ
Ατρόμητος Αθ. – Ολυμπιακός Βόλου
Ξάνθη – Ολυμπιακός

7η Αγωνιστική

Καβάλα – Εργοτέλης
Πανσερραϊκός – Κέρκυρα
ΠΑΟΚ – Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης – Ηρακλής
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός Βόλου – Λάρισα
Ολυμπιακός – Αρης
Ατρόμητος Αθ. – Ξάνθη

8η Αγωνιστική

Πανσερραϊκός – Καβάλα
Εργοτέλης – ΠΑΟΚ
Κέρκυρα – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – ΑΕΚ
Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
Λάρισα – Ξάνθη
Αρης – Ατρόμητος Αθ.

9η Αγωνιστική

Καβάλα – ΠΑΟΚ
Αστέρας Τρίπολης – Πανσερραϊκός
ΑΕΚ – Εργοτέλης
Ολυμπιακός Βόλου – Κέρκυρα
Ολυμπιακός – Πανιώνιος
Ξάνθη – Ηρακλής
Ατρόμητος Αθ. – Παναθηναϊκός
Αρης – Λάρισα

10η Αγωνιστική

Αστέρας Τρίπολης – Καβάλα
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός Βόλου
Εργοτέλης – Ολυμπιακός
Κέρκυρα – Ξάνθη
Πανιώνιος – Ατρόμητος Αθ.
Ηρακλής – Αρης
Παναθηναϊκός – Λάρισα

11η Αγωνιστική

Καβάλα – ΑΕΚ
Ολυμπιακός Βόλου – Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
Ξάνθη – Πανσερραϊκός
Ατρόμητος Αθ. – Εργοτέλης
Αρης – Κέρκυρα
Λάρισα – Πανιώνιος
Παναθηναϊκός – Ηρακλής

12η Αγωνιστική

Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα
ΑΕΚ – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη
ΠΑΟΚ – Ατρόμητος Αθ.
Πανσερραϊκός – Αρης
Εργοτέλης – Λάρισα
Κέρκυρα – Παναθηναϊκός
Πανιώνιος – Ηρακλής

13η Αγωνιστική

Καβάλα – Ολυμπιακός
Ξάνθη – Ολυμπιακός Βόλου
Ατρόμητος Αθ. – ΑΕΚ
Αρης – Αστέρας Τρίπολης
Λάρισα – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – Πανσερραϊκός
Ηρακλής – Εργοτέλης
Πανιώνιος – Κέρκυρα

14η Αγωνιστική

Ξάνθη – Καβάλα
Ολυμπιακός – Ατρόμητος Αθ.
Ολυμπιακός Βόλου – Αρης
ΑΕΚ – Λάρισα
Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ – Ηρακλής
Πανσερραϊκός – Πανιώνιος
Εργοτέλης – Κέρκυρα

15η Αγωνιστική

Καβάλα – Ατρόμητος Αθ.
Αρης – Ξάνθη
Λάρισα – Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός Βόλου
Ηρακλής – ΑΕΚ
Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης
Κέρκυρα – ΠΑΟΚ
Εργοτέλης – Πανσερραϊκός

16η Αγωνιστική

Αρης – Καβάλα
Ατρόμητος Αθ. – Λάρισα
Ξάνθη – Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός – Ηρακλής
Ολυμπιακός Βόλου – Πανιώνιος
ΑΕΚ – Κέρκυρα
Αστέρας Τρίπολης – Εργοτέλης
Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ

17η Αγωνιστική

Καβάλα – Λάρισα
Παναθηναϊκός – Αρης
Ηρακλής – Ατρόμητος Αθ.
Πανιώνιος – Ξάνθη
Κέρκυρα – Ολυμπιακός
Εργοτέλης – Ολυμπιακός Βόλου
Πανσερραϊκός – ΑΕΚ
ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

18η Αγωνιστική

Παναθηναϊκός – Καβάλα
Λάρισα – Ηρακλής
Αρης – Πανιώνιος
Ατρόμητος Αθ. – Κέρκυρα
Ξάνθη – Εργοτέλης
Ολυμπιακός – Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΟΚ
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ

19η Αγωνιστική

Καβάλα – Ηρακλής
Πανιώνιος – Παναθηναϊκός
Κέρκυρα – Λάρισα
Εργοτέλης – Αρης
Πανσερραϊκός – Ατρόμητος Αθ.
ΠΑΟΚ – Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός
ΑΕΚ – Ολυμπιακός Βόλου

20η Αγωνιστική

Πανιώνιος – Καβάλα
Ηρακλής – Κέρκυρα
Παναθηναϊκός – Εργοτέλης
Λάρισα – Πανσερραϊκός
Αρης – ΠΑΟΚ
Ατρόμητος Αθ. – Αστέρας Τρίπολης
Ξάνθη – ΑΕΚ
Ολυμπιακός Βόλου – Ολυμπιακός

21η Αγωνιστική

Καβάλα – Κέρκυρα
Εργοτέλης – Πανιώνιος
Πανσερραϊκός – Ηρακλής
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
Αστέρας Τρίπολης – Λάρισα
ΑΕΚ – Αρης
Ολυμπιακός Βόλου – Ατρόμητος Αθ.
Ολυμπιακός – Ξάνθη

22η Αγωνιστική

Εργοτέλης – Καβάλα
Κέρκυρα – Πανσερραϊκός
Πανιώνιος – ΠΑΟΚ
Ηρακλής – Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
Λάρισα – Ολυμπιακός Βόλου
Αρης – Ολυμπιακός
Ξάνθη – Ατρόμητος Αθ.

23η Αγωνιστική

Καβάλα – Πανσερραϊκός
ΠΑΟΚ – Εργοτέλης
Αστέρας Τρίπολης – Κέρκυρα
ΑΕΚ – Πανιώνιος
Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
Ξάνθη – Λάρισα
Ατρόμητος Αθ. – Αρης

24η Αγωνιστική

ΠΑΟΚ – Καβάλα
Πανσερραϊκός – Αστέρας Τρίπολης
Εργοτέλης – ΑΕΚ
Κέρκυρα – Ολυμπιακός Βόλου
Πανιώνιος – Ολυμπιακός
Ηρακλής – Ξάνθη
Παναθηναϊκός – Ατρόμητος Αθ.
Λάρισα – Αρης

25η Αγωνιστική

Καβάλα – Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός Βόλου – Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός – Εργοτέλης
Ξάνθη – Κέρκυρα
Ατρόμητος Αθ. – Πανιώνιος
Αρης – Ηρακλής
Λάρισα – Παναθηναϊκός

26η Αγωνιστική

ΑΕΚ – Καβάλα
Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός Βόλου
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
Πανσερραϊκός – Ξάνθη
Εργοτέλης – Ατρόμητος Αθ.
Κέρκυρα – Αρης
Πανιώνιος – Λάρισα
Ηρακλής – Παναθηναϊκός

27η Αγωνιστική

Καβάλα – Ολυμπιακός Βόλου
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης
Ατρόμητος Αθ. – ΠΑΟΚ
Αρης – Πανσερραϊκός
Λάρισα – Εργοτέλης
Παναθηναϊκός – Κέρκυρα
Ηρακλής – Πανιώνιος

28η Αγωνιστική

Ολυμπιακός – Καβάλα
Ολυμπιακός Βόλου – Ξάνθη
ΑΕΚ – Ατρόμητος Αθ.
Αστέρας Τρίπολης – Αρης
ΠΑΟΚ – Λάρισα
Πανσερραϊκός – Παναθηναϊκός
Εργοτέλης – Ηρακλής
Κέρκυρα – Πανιώνιος

29η Αγωνιστική

Καβάλα – Ξάνθη
Ατρόμητος Αθ. – Ολυμπιακός
Αρης – Ολυμπιακός Βόλου
Λάρισα – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
Ηρακλής – ΠΑΟΚ
Πανιώνιος – Πανσερραϊκός
Κέρκυρα – Εργοτέλης

30η Αγωνιστική

Ατρόμητος Αθ. – Καβάλα
Ξάνθη – Αρης
Ολυμπιακός – Λάρισα
Ολυμπιακός Βόλου – Παναθηναϊκός
ΑΕΚ – Ηρακλής
Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος
ΠΑΟΚ – Κέρκυρα
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης

Please publish modules in offcanvas position.